Bohoslužby se konají pravidelně v neděli:

• 8:30 – v letním období (od Velikonoc do října) v kostele
  • 9:30 – v zimním období (od listopadu do Velikonoc) v Třanovského sále (s výjimkou Vánoc a Nového roku)

Po bohoslužbách se konají rozhovory u kafe a čaje (Třanovského sál).
Jak probíhají u nás bohoslužby můžete si podrobně přečíst zde: Pořad bohoslužeb.

Křest

V naší církvi je křest dětí i dospělých rovnocenný.
Křest malých dětí zdůrazňuje nezaslouženou Boží milost, která je předpokladem naší víry a předchází jí, křest dospělých podtrhuje důležitost našeho osobního a svobodného rozhodnutí pro Krista a veřejného vyznání víry.
Ke křtu nemluvněte proto patří vedle vyznání víry rodičů a kmotrů také jasný slib a závazek, že budou své dítě s vírou v Ježíše Krista seznamovat a vést je k ní – slovy i příkladem vlastního života. A proto pro křest nemluvňat (dětí) je nutné, aby aspoň jeden z rodičů byl členem našeho sboru (křtem je člověk přijímán za člena sboru).
Křtu předchází logicky i účast na bohoslužbách – abychom mohli být v kontaktu s tím, o co při křtu stojíme. Křtem jsme přijímáni do Boží rodiny, proto křtíme vždy při nedělních bohoslužbách.
U křtu bývá zpravidla svědek křtu – kmotr či kmotra (nebo dva). U dospělých i dětí je to člověk, který může pomoci při uvádění do křesťanského života. Může být z kterékoli křesťanské církve.
Křtu předchází setkání s farářkou.

1973-FA02822016 (2)DSC_4296-2

Přijetí do sboru

Pokud jste už byli kdysi pokřtění a chcete se stát členy našeho sboru, dejte vědět farářce. Postup je trochu podobný jak s přípravou na křest. Oficiální přijetí do sboru se děje při nedělních bohoslužbách.

Svatba

Farářka svatby dělá moc ráda, má na ně však omezenou kapacitu. V případě vašeho zájmu ji proto kontaktujte s dostatečným časovým předstihem. Podmínek k církevnímu obřadu není mnoho: obřad je veden jako bohoslužba (tzn. že při něm farářka čte z Bible, modlí se a má krátký proslov k snoubencům) a svatbě předchází společná příprava. V naší církvi farář může oddat i nečleny církve (také nepokřtěné) a nemusí to být nutně v kostele. Pro členy ostravského sboru Českobratrské církve evangelické je svatební obřad zdarma, včetně případného využití kostela.

19511951 IMGP2333 (1)

Pohřeb

V naší církvi může mít pohřeb kdokoli, i ti, kteří nebyli členy církve. Podmínkou je, aby pozůstalí akceptovali typické prvky evangelického pohřbu jako např. biblické kázání nebo modlitby.

Rozhovor, návštěva, pastorace

V případě vašeho zájmu o setkání a rozhovor s naší farářkou ji neváhejte kontaktovat. Farářka drží zpovědní tajemství. Nemá úřední hodiny, po (ideálně telefonické) domluvě si na vás ale ráda udělá čas tak, aby to oběma stranám vyhovovalo.

eZpravodaj (sborový newsletter)