1. Finanční podpora sboru

dar salar cce ostrava novy qrPokud chcete přispět sboru finanční částkou, můžete ji předat buď hotově (v kanceláři, po bohoslužbách), nebo převodem na sborový účet číslo:

• Účet pro dary a saláry 2002306213/2010 (pozor změna od 18.1.2023)
  • IBAN: CZ26 2010 0000 0020 0230 6213
  • BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Účet 2300365561/2010 je od 2023 vyhrazen pro provozní záležitosti.

Do zprávy pro příjemce napište své jméno účel příspěvku:

• salár (pravidelný příspěvek člena sboru)
  • jednorázový dar sboru, např. na konkrétní účel (člena i nečlena)

vitraze2

Salár (pravidelný příspěvek)

Prosíme členy sboru, aby pamatovali na sbor každoročním příspěvkem (salárem). V naší církvi je členům doporučeno přispívat částkou ve výši 5% ročního příjmu. Kdybychom se tímto doporučením všichni řídili, sbor by ani do budoucna neměl finanční problémy.

5pr

hlavuvzhuru.e-cirkev.cz

Poděkování

Děkujeme těm z vás, kteří i svou finanční obětavostí nesete odpovědnost za samostatnou existenci sboru a jeho dílo. Výhodou samostatného farního sboru jistě je, že má svou farářku či faráře. Díky tomu pak každou neděli bohoslužby a v týdnu vyučování dětí, vedení mládeže, biblické hodiny, služebnosti (svatby a pohřby) a příležitost k pastoračním rozhovorům. Toto zatím v Ostravě možné je, proto k tomu srdečně zveme! Přečtěte si také, komu pomáhá sbor.

Daně

Ochotným dárcům děkujeme a připomínáme, že finanční dar církvi si mohou odečíst z daní.

2. Zapojení se do některé ze služeb sboru

Příležitostí je mnoho:

• pomoc při vyučování děti a mládeže (nedělky, dorost, mládež),
  • pomoc s fundraisingem,
  • občasná příprava občerstvení po bohoslužbách (příprava před bohoslužbámi),
  • zvonění na kostelní zvony (v nedělí těsně před bohoslužbami),
  • hudební doprovod během bohoslužeb (např. pre- a postludia, kapela, zpěv, doprovod písní),
  • zpravodajství (psání článků o dění ve sboru pro Zpravodaj a web),
  • zapojení se do týmu, který navštěvuje osamělé a nemocné ("Křesťanská služba").