Usnesení staršovstva ze dne 9.10.2013

I. PERSONÁLNÍ:

• Bohoslužby na Kamenci
    • Sestra farářka Jelinek informovala o příznivém ohlasu br. f. Prokopa ze SCEAV na myšlenku se ve vedení bohoslužeb v Domově seniorů na Kamenci střídat. Bude nutné zajistit i hudební doprovod.
  • Hledání druhého kazatele
    • Skupinka mající na starosti hledání kazatele v průběhu září oslovila další kandidáty dle dříve schváleného seznamu. Nadále budou postupně oslovováni faráři dle seznamu, až nebude z čeho brát, bude rozšířen o nová jména.
    • V souvislosti s hledáním druhého faráře bylo diskutováno (bez konkrétního usnesení), co by měl dělat, zda nějak definovat jeho pracovní náplň či nikoli, zda máme nějaká konkrétní očekávání či nikoli.

II. ORGANIZAČNÍ:

• Partnerství
    • Pět zástupců našeho sboru pojede od 11. do 13.10. na návštěvu do partnerského sboru v Dessau, v němž se při příležitosti Díkčinění koná sborový den.
    • Ve středu 30.10. v čase od 18:15 proběhne společná schůzka lidí zapojených v partnerství a zájemců o přípravu konference v roce 2016.
    • Staršovstvo schválilo, že zástupci z Purley (nabízejí pomoc s organizováním konference, předání zkušeností a rad) budou pozváni, aby přijeli příští rok na podzim.
  • Vizitace seniorátního výboru
    • Staršovstvo bylo informováno o připravované vizitaci ostravského sboru zástupci Seniorátního výboru v neděli 17.11.2013. Po bohoslužbách proběhne rozhovor se staršovstvem.
  • Středisko Diakonie
    • Staršovstvo bylo informováno o plánovaném procesu sloučení středisek v Ostravě a Příboře a z toho vyplývajících důsledků (především nutnost specifikovat principiální složení nové DRS a zvolit její členy).
  • Využívání kostela při mimořádných příležitostech
    • Náš sbor byl osloven za účelem využití kostela pro tiché bohoslužby, které by se konaly v době protiromských demonstrací. Bratr f. Wrana v této věci bez souhlasu staršovstva nerozhodnul. Staršovstvo diskutovalo, jak toto řešit pro budoucí případy.
    • Staršovstvo schválilo návrh, že do budoucna bude mít farář možnost o podobných věcech rozhodnout sám, projednat je ovšem zároveň se sborem SCEAV.
  • Sbírka na financování pobytu dětí z Ukrajiny v ČR
    • Staršovstvo bylo seznámeno s žádostí br. f. Brodského, který shání peníze na pobyt dětí z Ukrajiny v ČR (letos byli v Bělči a Strmilově), a schválilo, že k tomuto účelu bude vyhlášena sborová sbírka. Realizace pomocí již osvědčené kasičky vzadu v sále.

2 komentáře u „Usnesení staršovstva ze dne 9.10.2013

1. Ewi super!!! Je tam moc krásně. Jirka se tam chystá v prosinci zpívat. Tak se možná uvidíte… 🙂

2. Krásné Ewi jen tak dále myslím že všichni by měli slyšet slovo Boží. Děláš moc správnou věc. Moc se za tebe modlím

Komentáře nejsou povoleny.