Sborová dovolená 2007

Vyrazili jsme hned první prázdninovou sobotu. Ostravských či k Ostravě patřících nás tam bylo dvacet tři (jestli jsem dobře počítala), ale celkem nás v Chotěboři trávilo týden o dost víc. Tentokrát byla naše sborová dovolená součástí jednoho z běhů v evangelickém rekreačním středisku. Běh vedl pražský farář Pavel Klinecký.
Počasí bylo proměnlivé, ale celková nálada převládala slunečná (snad jen ta klíšťata a dětské nemoci by příště mohly zůstat doma!). Přispívaly k tomu společné chvíle při bohoslužbě, biblických zamyšleních, modlitbách, zpěvu, ale i při dobrém jídle. Taky trávník, trampolína a les pro děti, pro dospělé pak lavičky a varné konvice v kuchyňce, díky nimž jsme mohli i lenošně posedávat a povídat si při kávě o věcech důležitých i nedůležitých. Jedno odpoledne jsme měli vzácnou návštěvu, přijel za námi bratr farář Klobása.
Prošli jsme se podél kouzelného lesního potoka, viděli skanzen na Veselém Kopci. Děti zažily hry denní i noční, ale taky velmi dobrodružné a dramaticky zpracované čtení na dobrou noc. Nejen děti s napětím poslouchaly poutavý výklad životního příběhu proroka Eliáše. A v Chotěboři mají dost dobrou zmrzlinu!
Sborová dovolená už pro mě je důležitou součástí léta. Tentokrát jsme měli příležitost poznat i další bratry a sestry odjinud, dozvědět se něco o jiných sborech, čím žijí a co je těší či trápí. Pro mne to bylo především společenství, povzbuzení a inspirace. Pobyli jsme spolu a užili jsme si radosti.
Hanka Vlčinská