Sborová dovolená 2005

Už je to jen milá vzpomínka na skoro skončené léto. Letos se skupinka členů našeho sboru vydala na přelomu července a srpna do Beskyd, aby tam v malém penzionu s několika chatkami a názvem „Liščí mlýn“ prožila společně týden prázdnin. Místo bylo opravdu pěkné, pod námi tekla říčka „Bystrá“, vzrostlé stromy chránily chatky před vedrem a uprostřed byl bazén. Sešlo se nás celkem 22, přesně napůl děti a dospělí.
Druhý den našeho pobytu byla neděle a tak jsme se vydali na bohoslužby do Valašského Meziříčí. Setkali jsme se tam s několika milými známými – Fonovými, Popelářovými, prohlédli jsme si město (je krásně upravené), a vychutnali si procházku kolem Bečvy. V pondělí začal ranní program pro děti – vždy nějaké podobenství, děti se učily píseň „Každý den Pán mi sílu dává“ a aktivně se zapojily do debaty o probíraných podobenstvích, ačkoliv jim mnohé pojmy byly velmi vzdálené např. celník či rozsévač (žádný počítač či robot).
Absolvovali jsme také několik výletů a obdivovali malého Davídka, který vyjel až na Radhošť na kole (my ostatní lanovkou). Vrátili jsme se s modrými pusami, protože tam bylo nezměrné množství borůvek.Také město Frenštát se hodně změnilo od dob, co jsme je důvěrně znali. V podvečer se konala sportovní klání, fotbal, badminton, petanque, a samozřejmě různé soutěže. Děvčata si připravila dokonce muzikál a divadelní hru o Zlatovlásce, vyprávěly si pohádky a pozorovaly hvězdy.
Večer, až děti usnuly, sešli jsme se na verandě u Wranů a povídali si. Základem byl 126. žalm: „Když Hospodin úděl Sijónu změnil, bylo nám jak ve snu“. Počasí nám přálo, po druhou polovinu týdne bylo krásně teplo, a tak mnozí vzali za vděk koupelí v bazénu či brouzdáním v říčce. Našlo se také mnoho příležitostí, jak se lépe poznat a dozvědět se jeden od druhého mnoho zajímavých věcí. Pozoruhodné bylo také to, že se k našim dětem přidalo i několik cizích, a chodili s nimi poslouchat biblické příběhy.
V pátek jsme ještě udělali táborák s opékáním buřtů a v sobotu jsme se rozloučili, naposledy si zazpívali, udělali společné foto a bratr farář vyhodnotil všechny soutěže, rozdal ceny vítězům i poraženým a po návratu ještě diplomy. Byl to hezky prožitý týden a myslím,že má význam pro život sboru.
Jana Jančová