Konference v Hartfordu – středa 31.7.2013

Sbor v Purley uvedl nas svou pobožnosti do nového dne. A také do „nové písně“ (hlavní myšlenka zamyšlení). A naučili jsme se novou písničku Our God is a great big God.
image


Pak po přestávce na kafe, čaj a zákusek, jsme se sešli na prvním výkladu Marka Singletona, místního sbormistra. Mluvili jsme o hudbě během Reformaci (Luther, Kalvin a Zwingli). Byl to věcný, zajímavý ale i dost vtipný výklad. Mark samozřejmě mluvil anglicky, ale nechtěl ponechat německy a česky mluvící v nevědomosti. A tak přeložil celý svuj výklad v Google translate. Bylo to opravdu užitečné a pochopitelné, ale doslovný překlad je prostě vtipný 🙂 Malá ukázka (o Lutherovi): „Na své cestě k wormském, dvoutýdenní cesta, měšťané z vesnic vrhl se s ním setkat a sprchovat ho s dárky“.
Kromě výkladu jsme taky zpívali a diskutovali.
image
image
V 11 hod následoval koncert německých písní (Gustav Mahler a Hugo Wolf). Krásně zpívala Joanne Scattergood (soprán), zpěvačka, učitelka a členka partnerského sboru v Hartfordu.
Na klavír hrála Annette Shapiro.
image
image
V mezidobí nam utekla mládež, protože spechala na prohlídku vědeckého centra státu Connecticut. Zbytek účastníků po koncertu šel na oběd. Vaří nám tady výborně! A pokud to tady nevaří, tak servuji to taky dokonale.
image
Pak Mark pokračoval výkladem o sociální stránce hudby – obzvlášť boji s rasovou diskriminaci ve Spojenych státech. Končili jsme dojemným zpěvem písně We shall overcome.
Pak se někteří vydali na návštěvu Austin Organ a nebo odpočívali. V 18:30 jsme se setkali v parku Elizabeth, na koncertu Nifty Fifties a zároveň pikniku na čerstvém vzduchu.
image
image
A těšíme se na zítřejší volný den!
image