Opékání na farním dvorku 2013

Foto z opékání na farním dvorku – 2012

Chtěla bych se s vámi podělit o dění jedné církevní akce. Konala  se v pátek 21.6. na dvorku u klubovny pod farou. Ten den tam totiž proběhlo grilování. Vedoucí grilování byla Květa Koubová Wranová a náš farář Aleš Wrana. Velká část lidí, co tenhle článek zrovna čtou, tam v pátek seděli se mnou a doufám, že se ten večer bavili stejně dobře jako já. Ten večer už nebylo takové vedro, ale bylo tam hodně komárů a především i slimáků, kteří nám málem vlezli do salátu. Naštěstí se na to včas přišlo a stačili jsme saláty zachránit. Také musím zdůraznit, že tam byla spousta výborného jídla, kuřecí i vepřové maso. Dokonce i špekáčky. A se špekáčky máme další dobrou příhodu: Donesli se špekáčky, a jelikož jsem neměla co na práci, začala jsem je krájet. Potom mi donesli klobásky a poprosili mě, jestli bych je nemohla také nakrájet. Řekla jsem že ano. Vzala jsem do ruky nůž, začala jsem je krájet a nakonec jsem do nich začala vyřezávat obrázky. Potom až jsem to měla hotové tak se daly na gril. Ale já to trochu nedomyslela a dala jsem na gril špekáčky, které plavaly v oleji. Po tom, co je tam dám, tak si sednu a za chvíli začne být rozruch. Podívám se na gril a vidím velký oheň. Samozřejmě že byla většina špekáčků připálených. Stalo se to proto, že olej ze špekáčků nakapal na žhavé uhlíky. Po problémech s ohněm jsme měli program a zpívali jsme písničky. A potom jsme také četli žalmy. Ale i přes malé zádrhely jako je oheň, komáři a slimáci jsem si večer užila a srdečně zvu na další grilování, které ještě nevím kdy bude, ale všechno se včas dozvíte.
Hezký den.

Anna Sabóová

2 komentáře u „Opékání na farním dvorku 2013

1. Skvělý článek skvělá fotka. Celá ta akce byla super. A Anička to napsala moc pěkně.

Komentáře nejsou povoleny.