Mládež s hostem a volejbal 2004

V sobotu 17. dubna se naše ostravská sborová mládež zúčastnila volejbalového turnaje v Novém Jičíně. Tomu však předcházela páteční mládež. Naše mládežnická parta se sešla tedy už v pátek na naší faře. Setkání bylo tentokrát tak trochu netradiční. Za prvé tím, že jsme na něm měli hosta (Dana Cieslara z Karviné, který vyprávěl o své práci mezi ostravskými i karvinskými narkomany), a za druhé tím, že jeho účastníci měli možnost přenocovat na faře, kterou až na výjimky využili. Po příjemně stráveném večeru a následném chrundění jsme byli zcela připraveni na cestu a volejbalový turnaj.
Do Nového Jičína jsme vyrazili vlakem v sobotu ráno v 6:45 ze svinovského nádraží. Po příjezdu jsme se zúčastnili velmi vydařeného zahájení na faře v Novém Jičíně. Po něm už nezbývalo nic jiného než převléknout se do dresů a vrhnout se do bojů o postup se základní skupiny. Naše mládež bojovala dokonce hned na dvou frontách, jelikož vytvořila dvě družstva (jako jediná ze všech mládeží!). Naše kvalita byla ale tentokrát jen v kvantitě.
Když už jsme soupeře nepřekvapili úctyhodnými sportovními výkony, tak alespoň nadšeným vzájemným fanděním. Oba naše týmy tak prokázaly platnost hesla, že není důležité vyhrát, ale skvěle si zahrát. I když jsme neuspěli a ani jeden tým nevyhrál jediný set :-(, skvěle jsme si zahráli a prožili příjemný den.
V Novém Jičíně jsme se navíc cítili jako doma, jelikož se o nás všichni příjemně starali, jak už v oblasti informování, tak i v oblasti občerstvení a pití. Těšíme se na další ročník, kde kromě kvantity prokážeme určitě i kvalitu.
Benjamín Groll