Letní tábor pro dětí 2007

Celodenní výlet, šňůra schůzek dorostu, povídání, hry, zpěv, smích i slzy stesku po rodičích. Nejen toto bylo zamícháno dohromady v osmi dnech společně se čtvrtopátkem (že ten den neznáte? to tvrdily i děti), v němž nevyšlo slunce, od 14. do 21. července 2007.
Šestadvacet dětí od šesti do čtrnácti let z Ostravy, Frýdku-Místku, Prahy a dalších míst v České republice strávilo společně týden plný horkých slunečních paprsků a Božího požehnání v táboře ve Stříteži nad Bečvou. Doprovodem v těchto prázdninových dnech jim bylo jedenáct dospělých – vedoucí, instruktoři, ale i technický personál. Všichni se budili v indiánských stanech tee-pee, dnem je už od rána provázely pokřiky jednotlivých družinek. Mingové, Šavani, Irokézové a Delawarové soupeřili ve velké táborové hře nazvané „Zakopejte válečnou sekeru“ – cesta moravských bratří k indiánům. Příběh, který děti slyšely před každou etapou, byl inspirován knihou Zane Greye Duch pohraničí. A tak lovily medvěda, stavěly vor, nebo se plížily ztichlou noční krajinou tak, aby je nezajal nepřítel.
Jak radostné byly dny, o to smutnější bylo loučení. Zbyly vzpomínky, dobrý pocit, a také přátelství, která během tábora vznikla nebo se prohloubila. Za umožnění tohoto krásného týdne ve Stříteži děkujeme Pánu Bohu, i vám, ostravskému sboru. Děkujeme!
Za táborníky Lenka Juřenová