Zimní výlet Sherlocka Holmese | zpráva a fotky

holmesVe dnech 12. – 14. února konaly sbory ČCE a CB z Ostravy společný zimní výlet dorostů v Horní Lhotě. Jakmile jsme došli z tramvajové zastávky na místo určení, měli jsme chvíli volno, což většina využila pro vybalování se, zatímco ostatní hráli ping pong nebo stolní fotbálek. Za chvíli jsme však byli svoláni k seznamovacím hrám a byli jsme rozdělení do skupinek. V těchto skupinkách jsme si pak vymýšleli jména (má skupinka se usnesla na Baker Street) a následně vybírali písničky ze Svítá a táborového zpěvníku CB. V biblickém programu jsme načali téma Jonáše, které jsme pak rozšiřovali v každém dalším programu. Po večeři jsme se přesunuli do tělocvičny a hráli sérii štafetových her, na jejichž konci nás přišel překvapit sám John Watson. Uvedl nás do situace, kdy po několika letech znovu potkal Sherlocka Holmese, o kterém si myslel, že je mrtvý. Nechal nás ovšem napjaté ohledně toho, jaký případ spolu řešili. To si nechal na později. Místo toho nás poslal spát, krom těch, co chtějí pohádku na dobrou noc. Z pohádky se vyklubala hra ve stylu vyber si svou cestu, takže jsme nakonec odešli na kutě každý se svým vlastním příběhem. A že jich většina byla zamotaná!

V sobotu nám Watson konečně prozradil, na jakém případu to s Holmesem dělal a přivedl nás na místo činu, abychom mohli prohledat důkazy a pomalu začít s vymýšlením vlastních teorií. Chvíli poté jsme byli vysláni na procházku, ze které se nakonec vyklubal půldenní výlet po okolí. Watson a Sherlock, tedy Ewa a Marta, téměř celou cestu využívaly čerstvě napadaného sněhu ke zbrojení proti sobě, takže jsme měli o zábavu postaráno. Jana pro nás během výletu taky připravovala hry a dokonce se nám v jednu chvíli ztratila, takže nuda opravdu nebyla. Když jsme vítězně dotáhli hladoví zpět do ubytovny, čekal tam na nás výborný oběd a odpolední klid, který naše skupinka strávila hraním BANG!u se speciálním víkendovkovým rozšířením. Po této chvíli odpočinku nás až do nedělního poledne čekala spousta dalších běhacích her (včetně jedné, kde jsme všichni úspěšně proplazili kouskem lesíka s čelem připlácnutým k zemi) prokládaných Watsonovými vyprávěními.

Pak se to ale změnilo. V neděli ve dvanáct jsme totiž měli Watsonovi sdělit své teorie ohledně vraždy sira Adaira. Vznikalo mnoho kuriózních motivů a podezřelých, některé scénáře připomínaly spíše klišé seriály než detektivku, ale nakonec se skupinky ode mě, Mikuláše a Martina rozhodly spojit hlavy dohromady a přijít na (posléze vítěznou) kloudnou teorii. Úspěch byl náš! Po obědě se už ale nevyhnutelně přiblížil odchod a výlet byl u konce.

Mám dojem, že si víkendovku všichni náramně užili a že se všichni těšíme na příští podobnou akci. 🙂

Eliška Vlčinská

Fotky z výletů najdete zde: fotogalerie