Zimní víkendovka dorostů 2019 | foto

Ve dnech 15. 2. až 17. 2. se uskutečnila zimní víkendovka Církve bratrské v Ostravě a Českobratrské církve evangelické z Ostravy s tématem Sherlock Holmes. V pátek se všechny malé protestančata a pár vedoucích seběhlo na nádraží v Ostravě. Zde mohly začít naše další společné zážitky, na které jistě budeme ještě dlouho vzpomínat.
Cesta vlakem nám rychle ubíhala a stejně rychle i nabíhalo zpoždění, které zapříčinilo, že jsme nestihli navazující autobus a v hrnci se rozvařili párky. Neměli jsme na vybranou, museli jsme jít pěšky. Všude okolo nás šokoval sníh, který se tady nacházel oproti Ostravě v hojném množství. Zhruba po polovině cesty nám naštěstí přijeli na pomoc vedoucí Jirka a Marta. My tak byli zachráněni a dostali se do chaty včas. Zde už na nás čekala vedoucí Ewa s nachystanou večeří, kterou všichni i přes rozvařené párky po náročné cestě s chutí snědli. Večer nás ještě čekalo pár seznamovacích her, slovo od vedoucí Elišky a pak už hurá na kutě!

V sobotu ráno nás již tradičně vzbudil zvuk kytar a my museli vstávat. Každý se opláchnul, promnul oči, protáhl se a spěchal na snídani. Jeden z hlavních bodů programu byl dopolední výlet na vrchol Filipka. Po cestě se všichni s nadšením koulovali a klouzali po břiše z kopce dolů. Byla to náramná legrace a my jsme si to užili na 100%. Udělali jsme si vrcholovou fotku a rychle spěchali do chaty na oběd. Po obědě jsme si kromě služebního oddílu, který musel umývat nádobí, dali „šlofíčka“. Odpoledne jsme museli splnit mnoho úkolů, které byly nutné pro to, aby se z nás mohli stát kvalitní detektivové. Aktivity byly jak pohybové, tak i vědomostní jako například učení se Francouzských slovíček, Angličáky, poznávání koření po čichu či skládání Tangramu.
Vyvrcholení programu byla tzv. Úniková hra, kterou pro nás pečlivě připravily Marta s Ewou. Měli jsme celou hodinu na to se dostat z uzamčené místnosti, ve které se nacházely spousty indícií, které nám měli sloužit pro zjištění kódů a hesel od uzamčených kufrů, beden a krabiček, ve kterých se ukrývaly další nápovědy. Hra nás dokonale pohltila a my jsme si vyzkoušeli, jak je náročné spolu komunikovat a soustředit se, když je člověk ve stresu. Naštěstí jsme se všichni dokázali dostat ven a tak mohl program pokračovat. Večer nás totiž čekalo pokračování Biblického programu, ve kterém jsme probírali 1. tři kapitoly z 1. Samuelovy. Pokračování pro nás měla připravené vedoucí Ewa. Také jsme před i po zamyšlení mohli zpívat písně jak ze zpěvníku CB, tak i ze zpěvníku ČCE. Byl to krásně strávený čas, který jsme završili detektivní hrou s názvem: „Městečko Palermo“. Byl to dlouhý den, ale krásný a plný dobrodružství.
Neděli jsme začali snídaní a dopoledním biblickým programem, který pro nás měla mít naše věrná vedoucí Domča, ale jelikož kvůli onemocnění s námi jet nemohla, tak jí pohotově zastoupila Marta. Ze zamyšlení jsme si mohli odnést poznatky o tom, jak slyšet Boží hlas a kde hledat jeho vůli. Program jsme zakončili celkovým vyhodnocením soutěží, které jsme již všichni netrpělivě očekávali a těšili se, jak to všechno dopadne. Výsledky někoho potěšili více a někoho méně, ale mohli jsme se sebou všichni být spokojeni. Hlavní bylo se zúčastnit a užít si to! Úplně poslední příjemná věc z naší víkendovky byl vynikající oběd a pak už nás čekal jen úklid, který jsme společně zvládli velmi rychle a na úplný konec loučení a cesta zpátky domů.
Víkendovka byla velmi vydařená! Počasí bylo exkluzivní, jídlo dobré, hry dokonale připravené a hlavně tam byli samí skvělí lidé! Co víc si přát. Snad společně pojedeme i příští rok. Už teď se těšíme a nemůžeme se dočkat!
Petr Šimpach, CB Ostrava

„Další geniální víkendovka za námi, ani se nechce věřit, že už čtvrtá společná dorostů CB a ČCE. Super strávený čas, se všemi zúčastněnými, nečekaně dlouhý pochod na chatu, geniální počasí a spousta sněhu, Sherlock, Watson a záhada v Louvre, Samuel a jeho začátky, super výlet se spoustou skluzů (a sněhu úplně všude), videa ze skluzů, která sem nejdou nahrát v lepší kvalitě, tři turnusy escape game a tři úspěšné skupiny, městečko Paříž usíná…… a spousta dalších, nepopsatelných věcí na nádherné velké a krásně vytopené chatě v horách bez signálu, spousta sluníčka a sněhu……co víc si přát :D. Díky všem zúčastněným!!!“
Marta Bukáčková, CB Ostrava

více fotek na: zimni-vikendovka-2019-fotky