Zápisky z virtuální schůze staršovstva (8.4.2020)

• Schůzi jedenácti presbyterů, která poprvé proběhla prostřednictvím telekonference Zoom, zahájila sestra farářka Ewa biblickým úvodem a písní.
  • Zprávy z ústředí církve ohledně fungování sborů v době nouzového stavu jsou starším rozesílány průběžně. Synodní rada nedoporučuje vykonávat v době nouzového stavu Večeře Páně prostřednictvím prostředků elektronické komunikace, protože preferuje pro tuto příležitost živé společenství. Navrhuje odložit tuto svátost až po odvolání nouzového stavu.
  • Také se farářům nedoporučuje vykonávat návštěvy — proto jsou oba v kontaktu s farníky prostřednictvím e-mailů a telefonů. Lidem ale chybí živý kontakt, zvláště těm, kteří nemají přístup k internetu.
  • Některé sborové aktivity se přesunuly na síť. Sestra farářka zajišťuje nedělní bohoslužby za účasti některých farníků, formou videokonference probíhá dorost, mládež i schůze staršovstva; farníkům a příznivcům sboru byly také nabídnuty odkazy na bohoslužby z jiných sborů umístěné na internet.
  • Vzhledem k trvajícímu nouzovému stavu a nemožnosti se scházet, bylo výroční sborové shromáždění odloženo. Uskuteční se jakmile to bude možné. Stejně tak jsou odloženy na neurčito dubnové oslavy 100 let sboru. Totéž platí o úklidu kostela. Sestra Jana Grollová informovala, že byl zrušen sborový výlet.
  • U partnerské konference se zatím vyčkává, jak dopadne uvolňování stávajících omezení — v tomto případě, zda budou otevřeny hranice.
  • Br. Šindler vymaloval se Šimonem Krupou místnost vedle kanceláře, kterou zároveň uklidili.
  • Ve sklepě na faře byla rozšířena elektroinstalace a bratr farář sklepy vyklízí. Po vyklizení je chce vybílit vápnem.
  • Br. Šindler je také ochoten otlouct omítku z vlhké zdi v klubovně pod farou a omítnout zadní zeď v garáži. Práce budou přizpůsobeny jeho časovým možnostem a délkou nouzového stavu.
  • Starší se také zabývali stavem podlahy v presbyterně a pověřilo stavební skupinku, aby se domluvili na dalším postupu a předložili návrh staršovstvu
  • Od dubna probíhá výmalba chodby ve sborovém domě a sálu Třanovského (v době uzávěrky vše již téměř hotovo).
  • Zatéká do kostela pod taškami, kde není izolace, proto jako možné řešení je zatím svést vodu do kbelíku. Izolace celé střechy je nad naše finanční možnosti.
  • Schůze byla zakončena modlitbou bratra faráře Pavla.

@ Prostřednictvím emailu starší na základě vládního opatření schválili, že bohoslužby se budou konat až v neděli 14. června — pokud do té doby vláda nerozhodne jinak.