Víkendový pobyt v Hodslavicích 2006

Ve dnech 17. – 19. 2.2006 se naše mládež vydala na víkendový pobyt do Hodslavic. Na svinovském nádraží jsme se sešli v docela hojném počtu (11). O pár hodin později jsme se již ubytovávali na hodslavické faře, která nás mile překvapila. Po zpívání, večeři a biblickém programu na téma „vize“, dlouhé diskuzi a kreativní chvilce, ve které jsme se připravovali na sobotní volejbalový turnaj, jsme se postupně odebírali na naše povětšinou karimatková lože. Ráno jsme se kupodivu bez spěchu a za nádherného počasí dopravili do sportovní haly v Novém Jičíně. Aktivně jsme rozvěsili naše páteční výtvory (opravdu se velmi povedly) a pak už jsme se za velkého povzbuzování (dokonce i neostravských) vrhli do sportovního zápolení. A nutno dodat, že ačkoliv nám část družstva zběhla k Břeclavi, nám jen o jeden jediný míč utekl postup mezi 8 nejlepších týmů z celkových 22 družstev. To je doposud nejúspěšnější výsledek ostravské mládeže:-). Večer jsme ještě na faře zvládli večeři, program, hry a povídání.
V neděli jsme navštívili na bohoslužbách naše hodslavické bratry a sestry, zazpívali jim a vypadalo to, že mají z naší návštěvy docela radost. Polední kuchtění oběda dopadlo nadmíru skvěle, zahráli jsme si hry a pak už jsme se opět vydali do naši milé Ostravy.
Myslím, že se všem učastníkům na vikendovce líbilo a že další na sebe nenechá dlouho čekat:-). Ještě je třeba zmínit, že nejoblíbenějšími společenskými hrami naší mládeže jsou „Twister“, „Osadníci z Katanu“ a „Aktivity“ a mládežnickým jídlem se nekompromisně stávají špagety:-).
Adéla Čimburová