Vánoční hra 2004

K všeobecnému překvapení se v našem sboru v neděli 19. prosince opět hrála vánoční hra. Napsal ji Pavel Jun a jmenovala se „Andělské vánoce“.
Spolu s anděly, andílky a andělíčky jsme čekali na archanděla Gabriela. Čím si tak zkrátit dlouhou chvíli, když hrát kuličky se nedoporučuje? Což takhle vyprávěním velkých příběhů o lidech, o Bohu a o andělích?
Naši herci z řad dětí a mládeže předvedli zcela profesionální výkony (vzpomeňme například do pódia bušícího aramejského krále Šimona Krupu; či nebohého Ezaua Štěpána Grolla, kterak si přes rameno přehodil svého třesoucího se otce Izáka Petra Moravce a důstojně s ním odkráčel…). A také musím zas a znova ocenit naše zkušené režiséry, zvláště pak jejich pevné nervy před premiérou, při které se teprve zjistí, jak bude divadlo vlastně vypadat a jaké je správné pořadí scén (to byl žert – nebo taky popis reality – pozn red.).
V titulcích by pak ještě běžela jména a poděkování šéfce výpravy, kostymérce, inspicientce, občerstvovací skupině, hudebníkům, zpěvákům a plejádě rodičů.
Díky. Bylo to super.
Dana Krupová