Usnesení staršovstva ze dne 14.2.2018

• Na podnět s. Krupové, byla otevřena otázka komunikace a spolupráce mezi oběma faráři.
  • Jana Grollová podala informace o chystaném sborovém výletě po Hlučínsku (Chuchelná, Sudice, Hněvošice, Darkovičky). Výlet by se měl uskutečnit v sobotu 9.6., nebo v neděli 10.6. s účastí na bohoslužbách v kazatelské stanici Opavy – v Sudicích. Termín i program bude ještě upřesněn.
  • Bratr Janča informoval, že schůze dozorčí rady bude 19.2.2018. Diakonie se připravuje na přerušení činnosti střediska Náruč.
  • Žádost Hany Medkové, členky pardubického sboru o možnost uspořádat absolventský koncert v kostele (bez nájmu) dne 11.4.2018 v 18 hod. byla schválena.
  • Starší také připravovali výroční sborové shromáždění, které se uskuteční 25.3. Byl schválen seznam členů s hlasovacím právem, evidenční dotazník a návrh jednacího pořadu. Také byl schválen předběžný rozpočet.
  • Projednána žádost SCEAV o zavěšení banneru na mříže kostela. Rozpředla se diskuse o vhodnosti, estetickém provedení a velikosti takového banneru. Nakonec schváleno (7 pro, 3 proti, 2 zdr.) umístění jednorázového misijního banneru s biblickým textem na pozadí, bez zobrazení postav po dobu tří měsíců s podmínkou, že tento misijní banner vždy ustoupí aktuálním upoutávkám, které zvou na různé duchovní i kulturní akce.