Usnesení staršovstva ze dne 11.9.2019

• Po návratu sestry farářky Ewy z rodičovské zpět na místo statutárního zástupce starší znovu volili předsedu a místopředsedu staršovstva. Předsedou bude nadále Michael Waloschek, místopředsedkyní Ewa Jelinek.
  • Starší se zabývali omezeným rozsahem pastorační péče v době prázdnin a informovali se o vykonaných návštěvách.
  • Sestra farářka informovala o práci s dětmi a mládeží.
  • Tématem byly také přípravy na mimořádné sborové shromáždění, které má projednat častější vysluhování Večeře Páně. Jakkoliv sbor rozhodne, starší chtějí o Večeři Páně dále přemýšlet a zvát hosty, kteří před mimořádným shromážděním přijet nemohou.
  • Bratr farář informoval o přípravách Listopadání a o jeho možných proměnách v době, kdy chybí mládež, na kterou byl tento festival zaměřen.
  • 31. března 2020 bude sbor slavit stoleté výročí. Příprav se ujaly sestry Ewa Jelinek, Dita Bartolšicová a Jana Grollová.
  • Starší se také zabývali úklidem kostela a návrhy Slezské církve, jak jej zajistit.
  • Také o sborovém kantorovi byla řeč — o jeho zodpovědnosti za hudební činnost ve sboru, kterou nezmenšuje to, že nyní nevede pěvecký sbor.
  • Starší se seznámili s průběhem a náklady rekonstrukce bytu na Husově náměstí 6.
  • Byla odsouhlasena výměna vrat v garáži.
  • V bytě Šindlerových bude nutné předělat sprchový kout.
  • Hledá se dobrovolník, který by se staral o sborovou informační techniku.
  • Také postrádáme stavaře na přípravu stavebních projektů, dozor a další
    náležitosti, o které se staral br. Jaroslav Orawski.
  • Starší schválili mimořádnou odměnu pro sestru Hanku Vlčinskou za obětavou práci v době dlouhodobé nepřítomnosti sestry kostelnice.
  • Se souhlasem starších sbor přispěje na kurz Psychologie pro studenty teologie částkou 4000 Kč.