Společná dovolená 2006

Společná dovolená členů Ostravského sboru a příznivců se letos konala od 20. 8. do 27. 8. na chatě J. A. Komenského v Ráčkové dolině v západních Tatrách. Místo je to moc krásné, nabízející možnosti mnoha pěších výletů či procházek, ale také spoustu zajímavých míst v dojezdu autem či autobusem. (Ráčkové plesa, skanzen v Pribylině, Štrbské pleso, Demänovské jeskyně, část Tatranské magistrály, Liptovský Mikuláš…) Počasí bylo celkem příznivé a tak jsme těchto možností hojně využívali, přizpůsobujíce program věku dětí, fyzické kondici dospělých a aktuálnímu zdravotnímu stavu všech.
Kromě výletů někeří z nás chodili ještě na houby. Děti pak plnily různé „dispiclíny“, hrály hry, a s babičkou Janou nacvičily úžasné divadelní představení „Sněhurka a sedm trpaslíků“. Závěrečný večer jsme strávili samozřejmě u táboráku.
Důležitou součástí našeho společného pobývání v Tatrách bylo povídání o biblických příbězích. Program s pečlivostí sobě vlastní připravoval bratr farář Aleš Wrana. Děti si ráno vyprávěly o králi Davidovi. Dospělí se večer zamýšleli nad příběhem sehnuté ženy, kterou Ježíš uzdravil v sobotu (L 13, 10-17). Každý den jsme se na daný oddíl dívali z jiného úhlu pohledu (jak se cítí takoto postižený člověk?, co nás „ohýbá“?, jak by to bylo kdyby Ježíš dělal kompromisy?…).
Loučili jsme se v neděli po bohoslužbách. Prožili jsme v Tatrách hezký týden (tedy teď mluvím hlavně za naši rodinu, ale doufám, že se k tomu mohou připojit i ostatní).
Hedvika Janošíková