Nabízíme

Služby, které vám, vedle pravidelných shromáždění, rádi poskytneme (podrobnější informace u farářky):

• Duchovní rozhovory, možnost zpovědi.
  • Návštěvy.
  • Různé akce a setkání pro všechny generace.
  • Lekce uvedení do křesťanství.
  • Členství ve sboru.
  • Vysluhování Večeře Páně v rodinách u starších a nemocných.
  • Vyučování náboženství.
  • Svatby - V našem sboru farář/ka může oddat i nečleny církve (také nepokřtěné). Podmínkou je, aby snoubenci akceptovali typické prvky evangelického svatebního obřadu jako např. biblické kázání nebo modlitby a absolvovali předsvatební setkání (rozhovory) s farářem/farářkou (rozhovor o manželství, sestavení vlastního svatebního slibu snoubenci, příprava svatební bohoslužby).
  • Pohřby - V našem sboru farář/ka může vést pohřeb nebo smuteční rozloučení i u zemřelých, kteří nebyli členy církve. Podmínkou je, aby pozůstalí akceptovali typické prvky evangelického pohřbu jako např. biblické kázání nebo modlitby.
  • Křty - V Českobratrské církvi evangelické je křest dětí i dospělých rovnocenný. Křest malých dětí zdůrazňuje nezaslouženou Boží milost, která je předpokladem naší víry a předchází jí, křest dospělých podtrhuje důležitost našeho osobního a svobodného rozhodnutí pro Krista a veřejného vyznání víry. Ke křtu nemluvněte proto patří vedle vyznání víry rodičů a kmotrů také jasný slib a závazek, že budou své dítě s vírou v Ježíše Krista seznamovat a vést je k ní – slovy i příkladem vlastního života. A proto v našem sboru pro křest nemluvňat (dětí) je podmínkou, aby aspoň jeden z rodičů byl členem našeho sboru (křtem je člověk přijímán za člena sboru). Dále podmínkou křtu jsou předchozí setkání s farářem/farářkou. Jejich náplní je rozhovor o víře, o významu křtu a příprava křestních bohoslužeb.
  • Zasílání Zpravodaje, který je ale přístupny i na těchto stránkach, v podobě pdf.
  • Bible a kostelní zpěvníky ke koupení.
  • Sociální služby seniorům, osobám se zdravotním postižením, osobám v krizových situacích – ženám, matkám s dětmi z Ostravy a blízkého okolí i služby v oblasti sociálně – právní ochrany dětí - Diakonie ČCE Ostrava.
  • Pronájem kostela - pokud máte zájem o uspořádání nějaké akce.