Setkání mládeže z partnerských sborů (Speyer) – sobota-pondělí 1-3.8.2015

SOBOTA
Sobotní ráno jsme začali snídani u hostitelů: Tomáš u rodiny Schukraft, Michael u rodiny Baldus, Jana u Marion, Eliška a Marie u rodiny Beyer a Ewa u Elke.
Pak většina z nás v 10 hod se sešla u kostela a podnikla procházku městem Speyer. Nejdřiv jsme vešli na městskou věž a obdivovali výhledy, pak jsme se centrem města dokutaleli do katedrály a k Rýnu. Pak domu/do restaurace na oběd.
Jen Jana se místo procházky městem šla podívat do akvárium na krokodýly a žraloky.
V 15:30 jsme se zas sešli u kostela ale už za účelem odcestovat do Langmühle. Po 15 min cesty jsme se zastavili na parkovišti, protože Dessaušti, kteří právě dorazili do Speyeru, chtěli cestovat v konvoji s námi. Krátký postoj se promenil v půlhodinu, kterou jsme si zpříjemnili zmrzlinou.
Cesta do Langmühle byla také zajímavá (vinice, lesy, pahorky, skály, tunely).

Na místo jsme dorazili v 17:30.
Je to církevní středisko určeno pro rekreaci. Takže široko daleko nic, samozřejmostí bylo „wifi free“ (nikoli „free wifi“). Proto post zveřejňuji až teď.
Pak následovalo: seznámení s místem, rozdělení do pokoji, příprava večeře, večeře samotná a seznamovací hry, během kterých dorazili: Adély, Ester, Adam a Petr.
Během těch her jsme se také dozvěděli, že pro hodně lidi je to vůbec první „partnerská“ akce. Od nás to vypada takto: Jana nespočet krát (od 1983), Adéla a Ester H. 5x, Tomáš 4x, Michael 3x, Ewa 2x, a 1x: Eliška, Marie, Petr, Adam, Adéla M. – počítala se účast na partnerské konferenci a tato akce.
Po 22 hod byl volný program, část šla dospat cestování a část si povídala do pozdních hodin.

NEDĚLE
Během snídaně, kterou nachystali účastníci z Purley, vyšlo najevo překvapení, které jsem už avizovala, tedy počet členů z jednotlivých sborů:
– Hartford: 0
– Dessau: 3
– Purley: 7
– Speyer: 10 (včetně 3 organizátorů)
– Ostrava: 11 🙂
V 10:30 začal Implus, tedy něco jako pobožnost. Dnes ho měla na starosti mládež ze Speyeru. Téma se dalo čekat. Životní prostředí! (Pro vysvětlení: téma partnerské konferenci Speyer 2010 bylo stejné). „Impuls“ byl impulsem pro vytvoření pracovní skupinky (zástupců sborů), která sepsala něco na způsob deklaraci.
Do oběda byl ještě čas na kreativní aktivity: náramky přátelství a broušení kamene (Speckstein).
Odpoledne jsme strávili hrami. My jsme nabidli hru Elektřina, která se moc líbila.

Na večeři jsme měli grill, který Adam s Petrem obstarávali. Pak jsme zase hráli. Na závěr dne jsme se sešli aby nam Anja předala další části náramků z perel (Perles of faith).

PONDĚLÍ
Během pondělní snídaně jsme si zabalili svačinu do sáčků, protože jsme vzápětí odjeli na koupaliště – takové menší, ale mělo snad vše, co jsme potřebovali v trn horký den: venkovní a vnitřní bazén, skluzavka, tobogán… Neplavci hráli hry, dělali náramky přátelství a co pár minut se s dekou přesedali za stínem.
Na večeři jsme měli pečenou zeleninu. Pak nasledoval Impuls, který jsme měli na starosti my. Nejdřív bylo tradičně: pobožnost (čtení z Bible a modlitba). Pak jsme udelali aktivitu: vymyslet motto našeho partnerství na začáteční písmena sborů: PHODS (Purley, Hartford, Ostrava, Dessau, Speyer) v jakémkoli pořadí a s možností pridat další písmeno B (Belfast). Pět skupin vymyslelo během 20 min tak úžasnè věty, že z původního záměru zvolit jedno nejlepší jsme upustili a přijali všechny za „naše – partnerské“. Doporučujeme si načíst fotku a přečíst výsledky:

Kvůli horku ve společenské místnosti jsme pak rezignovali na film a udělali si další volný večer. Pak ještě někteří podnikli noční výlet po lese a šlo se spát.

Víc fotek naleznete zde: Fotky Ewy.