Setkání mládeže z partnerských sborů (Speyer) – sobota 8.8.2015

Sobotní ráno bylo první, které jsme nemuseli začít budíčkem a mohli jsme se vyspat, protože byl to více méně volný den. Takže zase: někteří šli do města, do parku nebo na koupaliště. Faráři a laičtí zástupci sborů se sešli u Elke na lunch a poradu, na které se nejvíc diskutovalo o stavu připrav na Partnerskou konferenci Ostrava 2016 a také o dalším setkání mládeže v mezidobí. Shodli jsme se, že když mládež chce se potkat – my je jenom podpoříme! Takže setkání se bude konat. To kde a kdy ještě není jisté, možná v Purley v 2017, ale o tom už musí rozhodnout jejich staršovstvo. Na poradě chyběl f. Lutz z Dessau, ale naopak byl tam f. Markus Jäckle ze Speyeru, pro kterého to byla tím pádem první  porada. (Mimochodem: f. Uwe ze Speyeru je celý týden na dovolené a proto není s námi.)

V 17:30 jsme se sešli na faře abychom připravili „pestrý večer“. Takže jsme (Češi) dořešili naši scénku, pomohli v rozkládání stolů nebo kreslili pestrý obraz pro Dessau. Očekávalo se hodně místních. Nakonec se nás celkem sešlo kolem 60 lidi. Večeře, kterou zahájil f. Markus Jäckle, byla také pestrá! Jídla bylo hodně a hlavně různého druhů.

Po večeři jsme děkovali hostitelům a organizátorům za všechno, shlédli prezentaci udělanou z fotek pořízených během celého týdne, zahájili naší scénkou zábavní část programu, pozvali do Ostravy na Partnerskou konferenci 2016, dívali se na scénky Speyeru, Purley a Dessau, zpívali, tančili, diskutovali, uklízeli a pak šli si sednout do pubu nebo spat.

Víc fotek naleznete zde: Fotogalerie.