Ostravské listopadání 2006

O víkendu 3.-5. listopadu 2006 hostil náš sbor každoroční minifestival křesťanské hudby Listopadání. Páteční večer byl (stejně jako tentokráte úplně celý víkend – ano, Roman se nám odstěhoval a organizaci nechal zcela na nás) pod taktovkou naší ostravské mládeže. Přes třicet celovíkendových účastníků z různých koutů seniorátu (a nejen z našeho) se tak sešlo na takové větší schůzce mládeže – zamysleli jsme se nad Biblí, zpívali jsme, modlili se, hráli hry. Po společném večeru i večeři jsme se v pátek i v sobotu rozešli do „gejmrůmu“ (povídat si, hrát společenské hry), čajovny (bavit se v tichém orientálním prostředí a přitom popíjet různé čajíčky a pojídat dobrůtky připravené ostravskými mládežnicemi), kdo chtěl, šel spát, nebo do nočních ulic. Ano, i takové místnosti jako „herní“ či čajovna v našich sborových prostorech jsou!
Nácvik písní na bohoslužby čekal účastníky „Listí“ v sobotu dopoledne. Vedli jej mládežníci z Oder. Po výtečném obědě, vytvořeném naší skvělou paní kostelnicí (díky!!!), nastal prostor pro hlavní bod programu – odpolední a večerní blok písničkářů a hudebních uskupení. Zahráli a zazpívali již tradiční účinkující – po svém tvořící a pějící Pomněnka, i při ozvučování bavící Mindenki, pozvání přijali skvělý Tensing z Orlové, jako vždy ohromující Adash Klezmer Ostrava, dvě procítěně rapující dívky Syntax, manželé Honza a Věra Tatanovi s jejich svědectvím, výborní Nad čarou. Celkem se na Listopadání přišlo či přijelo podívat kolem sta lidí. Sobotní večer jsme letos netradičně strávili na Stodolní ulici v klubu Templ na koncertech kapel The Sign a Goro.
Jako všechny víkendové akce, i Listopadání končilo nedělí, a sice bohoslužbami v kostele.
Chtěla bych poděkovat všem členům sboru, kteří nám přinesli něco na zub (a že těch výborných buchet a výtečných pomazánek nebylo málo!), či jinak přispěli k úspěšnému průběhu Listopadání. A těším se napřesrok, na další, už (patrně – kdo ví?) šestnáctý ročník našeho ostravského „Listí“.
Lenka Juřenová