Setkání mládeže z partnerských sborů (Speyer) – pátek 31.7.2015

„Mezinárodní setkání mládeže z partnerských sborů“ – o tom jste ještě neslyšeli, že? My také ne, a proto jsme se jeli podívat, co to obnáší. [Pravděpodobně náš partnerský sbor ve Speyeru (Německo) tuto akci pořádá, aby se mládež, která by se na příští rok mohla chystat do Ostravy (na Partnerskou konferenci), sdružila už teď. Jinak by to asi dopadlo tak, že by možná do Ostravy ani nepřijela, protože tam nikoho nebude znát. A tak akci se nejen účastníme ale ji vítáme!]
Setkání mládeže se koná v Familienlandheim Langmühle a pak ve Speyeru. Oficiální začátek je až v sobotu po obědě.
Nás, „Ostraváků“ je jedenáct.

Vlakem do Prahy a pak autobusem do Mannheimu jely: Eliška (Lupík Úpík) Vlčinská, Maru (Sára) Sabóová, Michael Skotnica, Tomáš Rajdus, Jana Grollová a (autorka těchto slov) Ewa Jelinek.
Zvlášť pak (autem) v soboru dojedou ještě: Adéla Holibková, Adam Lokajíček, Ester Holibková, Adéla a Petr Moravcovi.
Informaci o tom, kolik je účastníků z ostatních sborů, se dozvíte později. Necháme si to jako překvapení. Pro nás to totiž překvapení bylo.
Cesta vlakem do Prahy byla pohodová (až na to, že jsme museli luštit německy psaný program setkání). V Praze jsme si sedli do jednoho fast foodu, kde jsme hrali „lístečky“ a užívali si neomezený příjem tekutin. Cestování autobusem bylo už náročnější. Nejdřív jsme si dopřáli půlhodinu vyhlídkové jizdy Prahou a pak jsme usnuli zděšení, že nás čeká celkem 8,5 hod v jedne poloze. Naštěstí noční můry odehnaly zásuvky na palubě (ale nefunkčního wifi po celou dobu jízdy neodpustíme).

Do Mannheimu jsme přijeli se zpožděním, asi kvůli jakémusi problémů s cestujícími ve Frankfurtu nad Mohanem. To nam bylo ale úplně jedno, protože město nás úchvatilo svou krásou a tak jsme se mohli kochat o to déle.
Zpátky k Mannheimu. Čekaly tam na nás Anja, Nomi a dva mikrobusy. Cestou do Speyeru (asi kvůli koloně), trošku ztratily cestu („ráda bych věděla kde jsem…“, „snad tam dojedeme ještě této noci…“), pak ji našly aby se v zapětì rozdělily a „honily“ kdo bude první na místě. Nomi to překvapivě vyhrála a pak jako odměnu dostala čekání na Anju a její klíče k bráně. Všichni byli spokojeni.
Na parkovišti před obřím kostelem (který ale ve tmě už nebyl moc vidět) čekali naší hostitele. Marion nás uvítala větou „Vitejte ve Speyeru“ a dostali jsme „konferenční“ materiály.

A pak se šlo spát.*

* je to oblíbena věta účastníků našeho dětského tábora ve Stříteži. Snad každý den je v kronice tou větou uzavřen.

Víc fotek naleznete zde: Fotogalerie.

1 komentář u „Setkání mládeže z partnerských sborů (Speyer) – pátek 31.7.2015

  1. Super!!!! Díky za skvělý popis cesty!!! Ať se vám tam daří! 🙂

Komentáře nejsou povoleny.