Mezinárodní partnerství – dějiny

Mezinárodní partnerství, které máme s jinými místními kongregacemi v Purley, Dessau, Speyeru a Hartfordu je unikátní spojení skupin pěti kostelů v Evropě a Americe. Má kořeny v kontaktech mezi křesťany v Anglii a v  Německu po druhé světové válce. Mír a smíření, možná nejdůležitější potřeby v dnešním světě, byly v jádru těchto styků. Postupem času se tato spojení rozvinula a zpevnila, a počet zúčastněných kostelů se zvýšil na pět kongregací, které známe jako naše partnerství. Kromě toho Purley United Reformed Church má dvoustranné spojení s Woodvalem, Presbyteriánskou církví v Belfastu, která se nechce stát plnoprávným členem partnerství, ale někteří lidé jsou nadšenými účastníky v činnostech našeho partnerství.

Partnerství je udržováno prostřednictvím

• dopisování,
  • výměnou informací a časopisů,
  • sdílených modliteb (Modlitby za pokoj – první neděle v září) a kázání k použití v bohoslužbě ve společné Neděli partnerství (poslední neděle v lednu), které mají na starostí:
  • 2015 – Dessau,
  • 2016 – Hartford,
  • 2017 – Ostrava,
  • 2018 – Speyer,
  • 2019 – Purley,
  • recipročních pravidelných skupinových návštěv.
  • Ovšem mnoho osob se navštěvuje v důsledku soukromých přátelství, která se během let vyvinula.
  • Mnoho lidí v různých kongregacích si cení těchto kontaktů, ale pravidelný zlatý hřeb vztahu mezi zúčastněnými kostely je určitě konference, která se koná každé tři roky. Všechny kongregace se střídají v organizování této události. Obvykle každá konference trvá asi deset dní a zúčastní se jí něco pod sto lidí ze šesti kongregací. Programy vždycky obsahují bohoslužby a studium bible, přednášky, rozhovory, diskuse (všechny s překladem ve třech jazycích), prohlídky, návštěvy, společenské činnosti a výlety. Od roku 1971, kdy se první konference konala v Purley, tato šablona pokračuje, a partnerství stále prosperuje.

(Stanley Griffiths, Purley)

Na konferenci v Purley v roce 2013 se rozhodlo, že oficiálnim logem partnerství bude:

partnership

Seznam konferenci:

1. Purley 1971  – „Kde stojí církev dnes“
  2. Speyer 1974  – „Odpovědnost církve dnes“
  3. Hartford 1977 – „Umkehr als Ostervolk“
  4. Purley 1980 – „Církev ve společnosti světových názoru“
  5. Speyer 1983 – „Martin Luther – člověk a jeho dílo. Náš stravh, naše víra, naše naděje“
  6. Hartford 1986 – „Být křesťanem ve všedním životě“
  7. Dessau 1989 – „Křesťane dnes v odpovědnosti na zítřek“
  8. Purley 1992