Letní tábor pro dětí 2010

„Dřív nežli vzejde světlo dne, přes horstvo, jež se v mlze pne, jdem do hlubin, kde vládne stín, hledat své zlato kouzelné…“
Sedmnáct trpaslíků pocházejících ze čtyř slavných trpaslických rodů (Nori, Kili, Dvalin a Bifur, jistě je každý velmi dobře zná) a ve věku od pěti do patnácti let se v týdnu od 6. do 13. srpna 2010 vydalo na dalekou pouť za pokladem na motivy knihy J. R. R. Tolkiena: Hobit aneb cesta tam a zase zpátky. Cestou se trpaslíci setkali s elfy, napůl člověkem a napůl medvědem, obrovskými pavouky, vlky a skřety, drakem Šmakem, překonali dálky při výletu do Mlžných hor (z Trojáku zpět do Hošťálkové), horké i deštivé počasí, únavu z nabitého programu.
Byli stateční, chytří, šikovní a přátelští. Každé ráno načínali rozcvičkou, v dopoledním programu se zamýšleli nad Petrovou službou Pánu Ježíši a hráli hry, kolem poledne plnili odborky, za něž získávali diamanty pro své rody, odpoledne zápolili v etapách velké táborové hry, večer ty mladší uspávaly příběhy Karafiátových broučků a starší pokračovali v oblíbených hrách.
Letošní tábor dorostu ostravského sboru byl krásným časem, za který bych jménem lidí, kteří ho měli možnost připravovat a vést, chtěla poděkovat Pánu Bohu za Jeho přítomnost a požehnání a celému sboru za nemalé přispění k jeho zdárnému průběhu. Už na konci tábora se řada dětí nemohla dočkat jak setkání s rodiči (přece jen je pro některé týden dlouhá doba), tak dalšího léta. A s ním i setkání na tábořišti s do výšky čnějícími indiánskými stany tee-pee, se stále přítomným šuměním lesa, nocováním s výhledem na hvězdy a vůní kouře z kuchyně a táboráků.
Velký dík patří zejména hlavní vedoucí Janě Grollové a dalším lidem, kteří se na přípravě a chodu celého pobytu podíleli – vedoucím, instruktorům, kuchařům a klukům zařizujícím stálý přísun dřeva na topení a další technické nezbytnosti.
Lenka Juřenová