Květnové ZOOM staršovstvo (12.5.2021)

• Po biblickém úvodu, schválení zápis a kontrole úkolů z minula starší debatovali, zda nadále přenášet bohoslužby online. A schválili vysílání ukončit 16.5., tj. před svatodušními svátky.
  • Konfirmace (a křest) se přesunuly na podzim.
  • Sestra farářka se dál snaží kontaktovat členy sboru, kteří jsou v kartotéce, ale víc o nich nevíme. Bratr farář vede předsvatební přípravu.
  • Obnovily se schůzku LOGOSu (vždy poslední pátek v měsíci s Pavlovou účastí).
  • Sestra kostelnice je na nemocenské, takže dále improvizujeme v zajišťování úklidu, přípravě bohoslužeb atd.
  • Zatékání do kostela je v řešení – částečně to způsobily ucpané svody, ale je nutná také klempířská oprava.
  • Starší schválili prosbu sboru CB Trojka, aby mohli přechodně používat kostel 6.6. a 23.6.
  • Termín Výročního sborového shromáždění byl stanoven na 20.6. Shromáždění bude spojeno s volbou farářů. Beseda s nimi proběhne 6.6. po bohoslužbách v sále.
  • Starší se také zabývali zprávou o hospodaření sboru, kterou po úpravách schválili v mailovém hlasování.
  • Pod hlavičkou misie presbyteři tentokrát probírali přípravy na Noc kostelů (pod vedením Jany Grollové) a zahájení sezóny Otevřených chrámů, kde by se hodil ještě jeden dobrovolník.
  • Schůzi zakončil bratr farář modlitbou.