Konference v Ostravě – středa 3.8.2016

Úvodní pobožnost vedli dnes účastníci z Purley. Vyžádali si kvůli tomu i strom…

DSC_0004

DSC_0011

foto: Neil Montlick

Děti odešly do zoo, a mládežníci s dospělými zůstali na přednášce faráře Mikiho Erdingera na téma „Evangelík – ten i onen“, která to přednáška započala druhé ze tři témat této konference – církev dneska. Náš host měl zrovna dnes narozeniny a tak dostal konferenční tričko.

DSC_0040 DSC_0052 DSC_0053

Během poledne se začalo nahlas a už i oficiálně mluvit o dalším Setkání mládeže z partnerských sborů a to v Purley v 2018 roce!

DSC_0048

Odpoledne se dospěli vydali na návštěvu charitního domu sv. Václava, kde byla měli večeři. Konala se tam také pobožnost účastníků z Dessau.

foto: Neil Montlick

Mládež strávila odpoledne ve středisku Don Bosco (kde mimochodem také celý týden spí) sportováním a grilováním. Oproti včerejšímu ne-vyšlapu na Praděd dnes hráli fotbal s velkým nasazením. A Gareth, jinak úspěšný skoro ve všem (hlavně v laser gamu) byl konečně  v poražen, ve fotbálku 0:3.

GarethKay1

foto: Gareth Kay

Večer jsme ještě jednou navštívili kostel, Večerní koncert a to kvůli koncertu klasické hudby (Viera Sýkorová Schausch – soprán, Marie Pluhařová – varhany).

DSC_0223 DSC_0237