Konference v Ostravě – pondělí 1.8.2016

Hoste měli (jako každý den) snídani u svých hostitelů, pak se všichni sjeli do kostela na ranní pobožnost. Dnes ji za ostravský sbor vedl Marek Skotnica a mělo téma Církev následující.

DSC_0135

Pak se obě skupiny mladších účastníků (děti a mládež) odebrali na Landek, kde si vyzkoušeli hru questing a dali si oběd v zdejší restauraci.

DSC_0153

V 10 hod začala v kostele přednáška dr. Ladislava Beneše z Evangelické teologické fakulty University Karlovy na téma „Naše společné kořeny v reformaci“. Už v úvodu přednášející uvedl, že pochopil naše záměry – nezkoumat reformaci z hlediska ryze historického, ale klást si otázky, jak s tímto dědictvím naložit v současnosti a zda má význam pro budoucnost. Během přednášky jsme si připomněli význam termínu semper reformanda, který vznikl zřejmě až v 17. století. Jde o vyjádření, že církev je stále pohotová k obnově, že reformace není ukončený proces.

Nasledovala diskuze s hostem, společný oběd, diskuzní skupinky. Mezitím kávy, čaje, dobroty…

DSC_0401

Jakmile se vrátila skupina z Landeku, mládež pokračovala do na laser game. Hrajících bylo 14, a zvladli 3 hry. První hrali ve složení 4×4. Gareth z jedne skupiny rozdrtil všechny, měl téměř 3x víc bodů než celý druhý tým dohromady. Pak hráli ve složení 3×3 a všechny rozvalcoval Tomáš. Pak na poslední hru přistoupilo jen 11 hráčů (zbytek odpadl vyčerpáním) a skupina s Garethem samozřejmě vyhrála. Někteří mládežnici se pak stavovali cestou zpět v nákupním centru pro nová, nepropocená trička..

A propos triček: Anička prodává konferenční suvenýry: trička, kalendář  na 2017, hrnečky, pohlednice, tašky, propisky, puzzle a zápisníky.

DSC_0384

Po společné večeři v sále následoval v kostele koncert duchovní hudby „Musica da chiesa“ v podání Tomáše Najbrta a P. Jaroslava Konečného.

DSC_0416 DSC_0422 DSC_0476 DSC_0478 DSC_0484

Mládež pak ještě stihla zajít na bowling.

DSC_0487