farář Jaroslav Kantorek

  • 11.5.1895 – narození v Kroměříži
  • 5.2.1919 – ordinace
  • 1918 – vikář v Praze-Vinohrady
  • 1918-1919 – vikář v Liptále
  • 1919-1925 – farář v Liptále
  • 16.12.1925-13.7.1952 – farář v Ostravě
  • 1952-1962 – farář v Prosetíně
  • 1.7.1967 – úmrtí

Roku 1925 byl zvolen nový ostravský farář Jaroslav Kantorek, pod jehož vedením se práce ve sboru dále rozrůstá. Sbor v tuto dobu přistoupil ke stavbě sborového domu, kterou provedl člen sboru br. Emil Ženatý. V roce 1943 byl zvolen diakonem br. Čeněk Holeček. Po likvidaci německého sboru v roce 1945 se br. farář Kantorek ujal správy kostela a fary německé církve a přestěhoval se tam v Ostravě –Vítkovicích pokračoval v práci bývalého faráře br. Poláka a později i jeho pomocníci diakoni br. Holeček a br. Miroslav Heryán.