Dubnové ZOOM staršovstvo (14.4. a 21.4.2021)

• Dubnová schůze začala rozhovorem s Klárou a Jaroslavem Korbelovými, kteří byli pokřtěni o velikonocích.
  • Starší debatovali nad tím, jak dlouho ještě budeme online a co by se dalo v přenosech vylepšit. I když se v současné době můžeme scházet v kostele za účasti 76 lidí, do květnového staršovstva budeme bohoslužby přenášet on-line. Za tímto účelem byla schválena investice cca 12 000,- Kč do přenosového zařízení – mixážního pultu, který se bude hodit i na jiné aktivity.
  • Současná praxe nevysluhování Večeře Páně zůstane zachována až do svatodušních svátků, kdy budou bohoslužby znovu úplné.
  • Po televizních velkopátečních bohoslužbách náhle přibylo telefonátů a mailů adresovaných sestře farářce.
  • I v této pandemické době probíhají křestní a předsvatební přípravy pod vedení bratra faráře. Budou obnoveny jeho návštěvy v Domovince. Také v domově na Kamenci už je možno provozovat bohoslužby.
  • Bratr Janča přinesl zprávy z ostravské Diakonie, která zakončila loňský rok v plusu.
  • Sestra kostelnice si vybírá třítýdenní dovolenou.
  • Probíhá rekonstrukce jednoho z nájemních bytů (elekřina, kotel). Několikrát se také setkala stavební skupinka. Také se musí vyřešit zatékání do kostela (ucpaný dešťový svod).
  • Klubovna je hotová a zbývá vymalovat přilehlé prostory, na čemž se chceme domluvit se sborem SCEAV.
  • Oprýskávající kámen u schodiště kostela jsme reklamovali u firmy, která čistila sokl, ale nic se neděje. Je potřeba obnovit jednání…
  • Závady nalezené při revizi elektroinstalace jsou už téměř odstraněné.
  • Sbor objedná 100 nových zpěvníků. Byl schválen záměr udělat sborovou sbírku na sociální fond.
  • Noc kostelů proběhne 28.5. a letos ji organizujeme my – koordinátorem je Jana Grollová. Jen není jasné, jak bude akce probíhat.