Archiv pro rubriku: Faráři sboru

farářka Ewa Jelinek

[plasma.jpg]

  • 23.9.1984 – narození
  • 2.10.2011 – ordinace
  • 1.10.2010-30.9.2011 – vikářka Ostrava
  • od 1.10.2011 – farářka Ostrava

První farářka v Ostravě
Předsedkyně staršovstva (virilní členství)
Administrátor sborových stránek

Členka Celocírkevního odboru mládeže ČCE (11.2013-10.2015; 11.2015-10.2017)
Členka Poradního odboru ekumenického (2016-)

Adresa: Husovo nám. 1188/4, 702 00 Ostrava
Tel: +420 776 793 093 (CMS)
Email: ewa.jelinek@evangnet.cz
Kazatelský blog: ewajelinek.blogspot.cz

Farářka je ve sborové kanceláři přítomná ve čtvrtek 9-12 hod. Je možné se na ní obrátit kdykoli osobně nebo telefonicky.

farář Pavel Šindler

  • sindler21.5.1974 – narození
  • 15.9.2005-31.8.2016 – farář v Humploci
  • od 1.9.2016 – farář v Ostravě

Druhý farář v Ostravě
Člen staršovstva (virilní členství)

Adresa: Husovo nám. 1188/4, 702 00 Ostrava
Tel: +420 777 065 911 (CMS)
email: humpol@seznam.cz

Farář je ve sborové kanceláři přítomen v úterky 9-12 hod. Je možné se na něho obrátit kdykoli osobně nebo telefonicky.

farář Lubomír Hána

Lubomír Hána v roce 2012

Lubomír Hána v roce 2012

  • 16.9.1922 – narození  (Střílky u Kroměříže)
  • 2.5.1951 – ordinace
  • 1951-1952 – vikář ve Vsetíně hor. sboru
  • 1952-1953 – vikář ve Leskovci
  • 1954 – vikář ve Zlíně
  • 1954-1965 – farář ve Zlíně
  • 1965-1986 – farář ve Veselí
  • 1986 – v.v.
  • 1987-2015 – v důchodu v Ostravě (výpomocný kazatel v Ostravě, v Ostravě-Vítkovicích, varhaník do roku 2013)
  • 11.1.2016 – úmrtí

farář Petr Firbas

Petr Firbas v roce 1986

  • 27.3.1955 – narození v Jablonci n. N.
  • 30.10.1983 – ordinace
  • 1.9.1983-31.8.1992 – vikář v Ostravě-Vítkovicích
  • 1992-1995 – zást. ředitele Biblická misijní škola Hradec Král.
  • 1995 – ředitel Vyšší odbor. škola bibl. Hradec Král.
  • 1996-2006 – farář v Novým Bydžově
  • 2006 – farář v Praze-Horní Počernice

farář Josef Hromádka

Josef Hromádka v roce 2013, Ben Skála

  • 25.9.1936 – narození v Hodslavicích
  • 24.5.1959 – ordinace
  • 15.3.1959-30.6.1962 – vikář v Ostravě
  • 1962-1964 – vikář v Šternberku
  • 1964-1979 – farář v Šternberku
  • 1979-1987 – farář v Olomouci
  • 1978-1981 – senior Moravskoslezský
  • 1981-1987 – náměstek synodního seniora
  • 1987-1990 – synodní senior
  • (1990 – místopředseda vlády)
  • 1991 – celocírkevní kazatel
  • 1991-2006 – farář ve Frýdku-Místku

farář Jan Košťál

  • 13.3.1908 – narození v Hradci Král.
  • 1931-1936 – diakon ve Svaté Heleně v Rumunsku
  • 27.11.1938 – ordinace
  • 1936-1945 – diakon v Zábřehu
  • 1945-1946 – diakon v Šumperku
  • 1946-1952 – vikář v Šenově
  • 1.7.1952-30.9.1957 – vikář v Ostravě
  • 1957-1971 – farář v Novém Městě pod Smrkem
  • 1971 – v.v.
  • 1972 – vikář v Přerově
  • 1973-1984 – vikář v Novém Městě pod Smrkem
  • 1985 – v.v.
  • 14.3.1989 – úmrtí

Celý příspěvek

farář Jiří Lejdar

Jiří Lejdar v roce 1957

  • 30.5.1926 – narození ve Vrchlabí
  • 30.10.1983 – ordinace
  • 13.3.1950-13.9.1950 – vikář v Ostravě
  • 14.9.1950-4.10.1952 – vikář v Ostravě s určením pro kazatelskou stanici ve Vítkovicích
  • 5.10.1952-31.8.1968 – farář v Ostravě-Vítkovicích (30.11.1952-22.10.1954 voj. služ.)
  • 1968-1992 – farář v Praze Strašnicích
  • 1990-1992 – senior Pražský
  • 9.3.1992 – umrtí