Bohoslužby rušíme, ale…

Milí členové a přátelé ostravského sboru,

v souvislostí s vyhlášením nouzového stavu přeji Vám hlavně hodně Božího pokoje, požehnání a zdraví.

Kvůli zákazu konání veřejných akcí nad 30 osob rušíme nedělní bohoslužby (zákaz se nevztahuje na pohřby). Prosím, dejte to vědět těm, o kterých víte, že nečtou maily.
Pokud ale stihneme do neděle sehnat techniku, tak se bohoslužby konat budou, ale online (přítomní budou jen nezbytně nutné osoby jak kazatel, varhaník…). Ještě ale není nic jisté, je to docela narychlo.[Kdyby někdo z Vás věděl jak na to – dejte mi prosím vědět na mail: ewajelinek@gmail.com.]Jestli to nestihneme, taky Vám dáme vědět. Možnosti je mnoho: domácí skupinky, čtené bohoslužby, jiné online bohoslužby.

Nejde o to, že se můžeme sejít v počtu 29 osob. Jde o zodpovědnost. Jako církev máme jít příkladem v prevenci a zastavení šíření koronaviru COVID-19. Navíc je postní doba – doba omezování se 🙂

Zatím další akce nerušíme (dnešní dorost, zítřejší nokturno a střední generaci). Buďte ale prosím zodpovědní, a pokud máte příznaky nemoci – zůstaňte doma, a dejte mi vědět – ráda zprostředkuji potřebnou pomoc (nákup apod.).

Zdravím vás biblickým veršem z Žalmu 91,1: Kdo v úkrytu Nejvyššího bydlí, přečká noc ve stínu Všemocného.
Ewa Jelinek
farářka

Aktualizace z 16.3.2020: plně respektujeme nařízení vlády (zákaz volného pohybu lidí) a tedy i my rušíme veškerý program v týdnu.