Konfirmandi 2012-2014

Konfirmandu je devět: Viki, Pája, Marie Luisa, Mája, Maruška, Eliška, Mikuláš, EsterVerča. Přípravu, která je dvouletá a vyvrcholí konfirmační slavnosti v 2014 roce, vede farářka Ewa Jelinek.

O konfirmaci: Starší děti starší řadíme mezi konfirmandy. Konfirmace je církevní slavnost, při níž církev uznává konfirmanda za samostatného věřícího a plnoprávného člena (ač si na výkon všech práv bude ještě muset počkat do 18 let). Při konfirmaci (dosl. “utvrzení”) je konfirmand utvrzen ve víře, v níž byl (většinou v dětském věku) pokřtěn. Součástí konfirmační přípravy je ucelený výklad základů křesťanství. Výklad zahrnuje Bibli, evangelickou věrouku, církevní dějiny a přehled o křesťanských církvích v současnosti. Ke schůzkám konfirmandů také patří rozhovor a výchova k samostatnému a kritickému myšlení. Konfirmační příprava trvá 2 školní roky.
Používáme novou konfirmační příručku „Dvakrát měř, jednou věř“.