13. Mezinárodní konference partnerských sborů Purley 2007

Partnerská konference se vždy uskuteční jednou za tři roky, a to bud v Purley, Hartfordu, Dessau, Spayeru, Ostravě či Belfastu. Vždy se tam sjede spoustu mladých i starších lidí, kteří tam poté spolu stráví příjemných devět dní plných přednášek, her nebo diskusí.
Letošní partnerská konference se konala od 26. července do 6. srpna 2007 v malebném městečku Purley v Anglii nedaleko od Londýna. Postupně všichni přijížděli a byli rozdělováni do předem určených rodin, kde také strávili první večer a dalších devět dnů v přítomnosti velmi vlídných a vstřícných hostitelů a hostitelek. Druhý den ráno jsme se setkali s ostatními lidmi na konferenci. Poté byly začáteční bohoslužby a přivítání všech na konferenci. Každé ráno bylo krátké ztišení. Hned druhý den jsme si pochutnali na výborném obědě v podobě pizzy, sýrových koláčků a jiných dobrot. Odpoledne byly diskuse a hry pro menší a mládež. Mladých lidí a dětí se tam sjelo opravdu dost, a nejvíc času jsme strávili v klubovně s tělocvičnou, která je na zdejší farou. Večer nás čekalo překvapení v podobě jejich oblíbeného jídla Fish and Cheeps. Další dny probíhaly velmi podobně – s dětmi jsme byli u moře v Brightonu. kde jsme navštívili obrovské kolotoče a jiné atrakce. Plno krásných zážitků jsme taky zažili na výletě v Cantenbury. Shlédli jsme tam krásnou katedrálu, děti si zkusily rukodílnu a poté jsme si pochutnali na výborném obědě v podobě masa v listovém těstíčku. Po krátkém odpočinku jsme se vydali do zdejší hrobky. Krásné vzpomínky nám také zůstanou z celodenního výletu v Londýně, kde bylo nádherně. Ten den večer jsme si zahráli anglickou oblíbenou hru Brouk. Byla to sranda hrát tuto hru s lidmi, kteří mluví každý jiným jazykem.
Poslední večer před odjezdem byla uspořádána rozlučková slavnost, na kterou si připravili program skupinky každé národnosti. Konference byla zakončena bohoslužbami s večeří Páně. Měli jsme se tam doopravdy moc krásně a máme s sebou plno krásných zážitků.
Martina Wranová